Kateřina Rohlenová získala Cenu Neuron pro nadějné vědce v oboru medicína

16. 10. 2023

Datum konání akce:
06. 01. 2023 - 16. 10. 2023 | 11:00 - 11:00

Věnuje se průlomovému výzkumu metabolické komunikace mezi zdravými a rakovinnými buňkami. Její projekt podpořený prestižním ERC grantem má ambiciózní cíl: chce identifikovat „Achillovy paty“ rakovinových buněk a umožnit tak vývoj inovativních terapeutických přístupů. Nyní se snaží identifikovat nové strategie pro boj s rakovinou, což má potenciál přinést zásadní průlom v léčení této nemoci. V Biotechnologickém ústavu AV ČR založila Laboratoř buněčného metabolismu.

Cenu uděluje NF Neuron českým vědkyním a vědcům za dosavadní výsledky a jako povzbuzení do další práce. Cena Neuron pro nadějné vědce je spojena s finanční prémií a o jejím udělení rozhoduje vědecká rada v sedmi oborech - matematika, fyzika, chemie, biologie, medicína, computer science a společenské vědy.

Nadace Neuron na podporu vědy oceňuje excelentní vědkyně a vědce a podporuje je na jejich cestě za novými objevy. Financuje výzkumy v terénu a vytváří platformu pro setkávání a sdílení myšlenek k vědeckému transferu. Na cestě k excelenci pak v rámci studentských stáží podporuje budoucí výzkumníky a popularizuje vědu mezi širší veřejností. 

Podrobnosti a rozhovor s laureátkou ceny Neuron pro nadějné vědce čtěte zde

Zdroj: NF Neuron