Návštěva předsedkyně Akademie věd profesorky Evy Zažímalové

22. 09. 2023

Datum konání akce:
22. 09. 2023 | 14:30 - 14:30

Delegace AV ČR vedená profesorkou Evou Zažímalovou navštívila dne 21.9. 2023 Biotechnologický ústav AV ČR v centru BIOCEV.

Předsedkyně AV ČR dorazila v doprovodu místopředsedů Zdeňka Havlase a Ondřeje Beránka a členů předsednictva Tomáše Kosteleckého a Davida Honyse. Ve Vestci je přivítal ředitel BTÚ Bohdan Schneider, předsedkyně Rady BTÚ Gabriela Pavlínková a zástupce ředitele Jan Škoda.

Ředitel představil v krátkém vystoupení činnost ústavu, strategii BTÚ pro další roky a její implementaci. Následovaly prezentace úspěšných řešitelů prestižních grantů Zdenka Lánského (ERC Synergy Grant) z Laboratoře strukturních proteinů a Petry Hyroššové (MSCA) z Laboratoře buněčného metabolismu, ve které mimo jiné pod vedením Kateřiny Rohlenové řeší další prestižní ERC Starting Grant,  a v neposlední řadě také stručná prezentace o problematice duševního vlastnictví, kterou přednesla Martina Plisová, tajemnice ústavu a vedoucí oddělení TTO.

Během otevřené diskuse pak zástupci vedení Akademie věd a BTÚ hovořili mimo jiné o vývoji ústavu, financování nově zakládaných juniorních skupin a celé řadě dalších témat. Návštěva proběhla v přátelském a neformálním duchu.

NZ8_0014_DxO   NZ8_0040_DxO